تصور کنید که یک روز آرام را به ماهیگیری روی رودخانه یا نهر زیبای منزوی سپری می کنید و منتظر لحظه ای هستید که قزل آلا یا ماهی سوف از آب جاری برمی خیزد تا طعمه مصنوعی یا پشه شما را شکار یا طعمه شما را بگیرد.

اگر قبلاً برای ماهیگیری رودخانه نرفته اید یا نمی دانید از کجا شروع کنید چه باید بکنید؟ مشکلی نیست، یادگیری نحوه ماهیگیری در رودخانه بسیار ساده است. با یادگیری در مورد وسایل آب شیرین و وسایل ماهیگیری رودخانه ای که باید استفاده کنید، شروع کنید، سپس فقط چند نکته اساسی ماهیگیری در رودخانه را دنبال کنید که به شما کمک می کند بفهمید که در این نوع آبراه ها بیشتر در کجا یافت می شوند.

نکات ماهیگیری رودخانه
ماهیگیری در رودخانه مستلزم این است که فکر کنید ماهی ها به کجا از جریان و شکارچیان پناه می برند. مناطقی را در نظر بگیرید که ساختاری در امتداد ساحل وجود دارد، مانند درختان غرق شده یا شاخه های آویزان، اما فراموش نکنید که نقاط زیادی در رودخانه وجود دارد که ماهی ها را در خود جای می دهد. بهترین رودخانه‌های ماهیگیری ساختارهای طبیعی زیادی را ارائه می‌دهند که نه تنها در برابر جریان و شکارچیان محافظت می‌کنند، بلکه به عنوان مکان‌های ایده‌آلی برای ماهی‌های شکار در کمین شکار عمل می‌کنند. از این نکات اساسی ماهیگیری در رودخانه استفاده کنید تا به شما کمک کند ماهی را در مناطق مختلف رودخانه پیدا کنید.

مناطق آرام یا گرداب ها
آب های خلوت را پیدا کنید هنگامی که جریان در یک رودخانه قوی است یا به سرعت در حال حرکت است، ماهی ها اغلب به مناطق آرام تر پشت آب پناه می برند. در بالادست پرتاب کنید و به فریب یا پرواز خود اجازه دهید به سمت مناطق آرام یا گرداب ها حرکت کند.کنده درخت و پوشش گیاهی
مراقب کنده ها و پوشش گیاهی باشید. نواحی زیر شاخه های آویزان یا بوته ها نیز مکان های خوبی برای امتحان هستند زیرا این مناطق سایه و همچنین محافظت در برابر پرندگان و سایر شکارچیان را فراهم می کنند.

جزایر یا انبوه سنگ
به جزایر یا توده های سنگ نگاه کنید. در سمت پایین دست جزایر شنی یا توده های سنگی، آب آرام تری خواهید دید. ماهی ها اغلب، رو به بالادست، در سمت پایین دست یک توده سنگ یا جزیره استراحت می کنند. این حفره‌های آب ممکن است بزرگ یا کوچک باشند، اما یک گچ‌گیری هوشمند در محل مناسب احتمالاً ماهی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

ادغام جریان ها
روی مناطقی که تغییرات یا تغییرات فعلی وجود دارد تمرکز کنید. این نواحی ممکن است جریان های ادغام شونده، ریزش ها، چشمه های تغذیه کننده یا هر مکانی باشد که جریان کاهش یابد و منابع غذایی جمع شوند.